SEURAMESTARUUSKISAT

Lauantaina 21.10.2017

 

Kisataan yhdellä kentällä

Möllit aloittaa klo 12:00

Avoimet möllien jälkeen


LUOKAT
mölli ja avoin

STARTTIJÄRJESTYS
Mölli mini-medi-maxi
Avoin mini-medi-maxi

Kilpailu on maksuton ja tsaun lisenssillä kisaaville avoin.
Koira voi osallistua vain yhteen luokkaan.

Mölli- ja Avoimen luokan lisäksi ratkotaan paras
Junioriohjaaja (18v)
Senioriohjaaja (50v)
Paras veteraanikoira (8v)

VAIN ennakkoilmo

Linkki ilmoon avautuu 6.10.

Tuomarit
Mölli: 
Avoin: 

Mölliluokkaan osallistuvan ikä vähintään 12kk
Mölliluokka vain mölleille.
Hyppykorkeudet: 25–35-45/50
Avoimen luokan ikäraja 18kk
Virallisten kisojen sääntöjen mukaan

P.S Jos kisaat niin teet myös "töitä"
Työntekijälinkki:


KUVIA Henkka Luomalan ottamia

 

SEURAMESTARIT 2016

Miniseuramestari: Maria Sori & shelam Maya

Mediseuramestari: Taru Ruohonen & espves Gimma

Maksiseuramestari: Taija Salokannel & borcol Iisi

 

Minimöllimestari: Wilhelmina Koivunen & käävil Nasu

Medimöllimestari: Sanna Kunnasvirta & espves Papu

Maksimöllimestari: Mari Välikangas ja silnou Pekko

 

Paras junioriohjaaja - avoin luokka: Maria Sori (& shelam Maya)

Paras junioriohjaaja - mölliluokka: Wilhelmina Koivunen (& käävil Nasu)

Paras senioriohjaaja: Nina Aalto (& petbra CousCous)

Paras veteraanikoira: belpag Pauli ja Tania Mahkonen

 

KAIKKI TULOKSET

 

 

 

SEURAMESTARIT 2015

Miniseuramestari: Maria Sori & shelam Maya

Mediseuramestari: Tiina Selenius & auskel Eka

Maksiseuramestari: Taija Salokannel & borcol Iisi

 

Minimöllimestari: Erika Ventelä & käävil Iina

Medimöllimestari: Jenna Tammisto & shelam Sulo

Maksimestari: Jenni Uotila & borcol Luv Tem

 

Paras junioriohjaaja - avoin luokka: Maria Sori (& shelam Maya)

Paras junioriohjaaja - mölliluokka: Erika Ventelä (& käävil Iina)

Paras senioriohjaaja: Tiina Selenius (& auskel Eka)

Paras veteraanikoira: ceskyt Voltti (& Jarno Järvinen)

 

Kaikki TULOKSET:  http://tsau.info/epistulokset

 

KUVIA Sirpa Saari: https://goo.gl/photos/5sGESAqRu7c6FWe27

SEURAMESTARIT 2014

Miniseuramestari: Marianne Torkko & shelam Nelli

Mediseuramestari: Tero Parvinen & koohon Noppa

Maksiseuramestari: Asko Jokinen & beauce Unski

 

Minimöllimestari: Julia Pulkkinen & x-rotu Leidi

Medimöllimestari: Sanna Vilman & kesvil Vili

Maksimöllimestari: Martina Mäkelä & sakpai Bella

 

Paras junioriohjaaja: Maria Sori (& shelam Maya)

Paras senioriohjaaja: Asko Jokinen (& beauce Unski)

Paras veteraanikoira: koohon Noppa (& Tero Parvinen)

Puudelipytty: Sanna Vilman & kesvil Vili